درحال بارگزاری

نکاتی برای دکوراسیون

خانه شما علاوه بر اینکه محلی برای استراحت است باید با محیط متفاوت به شما و خانوادتان احساس آرامش بدهد. قبل از شروع هر پروژه ای برای دکوراسیون به چند نکته زیر توجه کنید.

خانه شما علاوه بر اینکه محلی برای استراحت شما است، باید با محیط متفاوت به شما و خانوادتان احساس آرامش بدهد.

قبل از شروع هر پروژه ای برای دکوراسیون به چند نکته زیر توجه کنید.

برنامه ریزی و انتخاب تم

انتخاب تم و درک تزئین خانه تحت تاثیر عوامل مختلفی است. با در نظر گرفتن سلیقه و شخصییت خود نوع دکور خانه را از سبک کلاسیک و مدرن انتخاب کنید.

در سبک مدرن از خطوط ساده برای چیدمان استفاده میشود. مدرن سبکی ساده، سرد و برای شخصیت های خاص آرامش بخش است.

از طرفی دیگر سبک کلاسیک، فضای اشرافی و سلطنتی را در خانه ایجاد میکند. این سبک مورد پسند افرادیست که به سنت، کلیشه، تاریخ پایبندند و خانه گرم و صمیمی مد نظر دارند.

رنگ و نور

رنگ یک جنبه اساسی برای دکور محسوب میشود و مفهوم کلی دکور منزل شما را منعکس میکند.

قبل از انتخاب رنگ با دقت به تاثیرگذاری رنگ های مختلف توجه کنید.

قرمز: رنگ قرمز نشان دهنده خوشبینی، شجاعت و اعتماد به نفس است. رنگ قرمز برای فضاهایی همچون اتاق غذاخوری، آشپزخانه، راهرو و اتاق بازی مناسب هست. استفاده از رنگ قرمز در اتاق خواب و اتاق کار پیشنهاد نمیشود.

آبی: رنگ ابی نشان دهنده احتیاط، اعتماد و صداقت است این رنگ نماد آرامش و صلح است. رنگ آبی برای استفاده در اتاق کار و مطالعه، سرویس بهداشتی، اتاق نشیمن و اتاق خواب پیشنهاد میشود.

زرد: رنگ زرد نشان دهنده انرژی، دلگرمی، شادی، امید و خلاقییت است و به تقویت حافظه و اشتها نیز کمک میکند. بهتر است از رنگ زرد در آشپزخانه، اتاق کار، اتاق خواب استفاده کنید. استفاده از رنگ زرد در اتاق نوزاد پیشنهاد نمیشود.

بر اساس تم که انتخاب کردید نوع نوردهی منزل شما تغییر میکند. باید از نور طبیعی و ساختگی در یکسان سازی نور اتاق ها استفاده شود. با استفاده درست از نور و رنگ میتوانید اندازه اتاق را بزرگتر و یا کوچکتر نشان دهید.

چیدمان

چیدمان نوع استفاده از وسایل منزل شما را مشخص میکند. با چینش و مدیریت از فضای خانه به درستی استفاده کنید.

تو خرید مبلمان و تجهیزات جانبی به اندازه و شکل جای گیری آنها دقت کنید. مبل منزل شما باید با تم دکوراسیون داخلی هماهنگ باشد. قبل از خرید مبلمان برای منزل خود حتما به سایز و اندازه، رنگ، جنس پارچه، سبک مبلمان و میزان راحتی دقت کنید.

درب منزل

درب منزل قسمت مهمی از خانه شماست زیرا در نمای بیرونی و داخلی خانه تاثیر گذار هست. از این رو تو انتخاب درب مناسب باید دقت زیادی داشته باشید.

درب انتخابی منزل شما باید علاوه بر زیبایی و هماهنگی با تم خانه، امنیت و آرامش خاطر برای شما به وجود بیاورد. از این رو استفاده از درب ضد سرقت به شدت پیشنهاد میشود. برای اطلاعات بیشتر راهنمای خرید درب ضد سرقت را مطالعه کنید.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
نظرات کاربران